Samochód w pełni elektryczny- warto zdecydować się na taki duży krok?

Auta elektryczne napędzane są poprzez jeden lub więcej silników elektrycznych. To właśnie one w szybkim tempie zagościły na światowym rynku.

Co jest w nich tak wyjątkowego? Już spieszymy z odpowiedzią!

Komfort – jazda samochodem elektrycznym jest niezwykle cicha i spokojna. Napęd jest praktycznie bezgłośny a co za tym idzie? Podczas krótkich czy długich podróży nie poczujemy żadnych nieprzyjemnych dźwięków, wibracji.

Jazda w zgodzie z naturą czyli środowisko na pierwszym miejscu– z badań możemy się dowiedzieć, iż samochody z napędem elektrycznym emitują średnio 3 razy mniej CO2  niż tradycyjne samochody napędzane benzyną.

Niższe koszty eksploatacji– auta o napędzie elektrycznym przetwarzają do 40% energii więcej na ruch pojazdu niż auta o napędzie spalinowym.

Przeróżne przywileje– stając się właścicielem samochodu elektrycznego możemy skorzystać z wielu ofert, które ułatwią nam podróżowanie. Możliwość poruszania się buspasami, czy specjalne miejsca parkingowe dla samochód elektrycznych (w niektórych miastach wyposażone dodatkowo w ładowarkę) np. w galeriach handlowych.

Dopłata rządowa do zakupu– w programie „Mój Elektryk” można uzyskać bezzwrotną dotację 27 000 zł na zakup nowych pojazdów zeroemisyjnych, których cena nie będzie przekraczać do 225 000 zł.

Brzmi zachęcająco, lub nasunęły się jeszcze jakiekolwiek pytania, bądź wątpliwości?

Zapraszamy do salonu, nasi Doradcy odpowiedzą na wszystkie pytania!

______

Kia Grudziądz
CH Alfa, ul. Chełmińska 4
📞 tel. 667 849 000