Koła samochodowe to bardzo ważny element każdego auta, a idealnie dobrane opony gwarantują bezpieczeństwo na drodze oraz dostarczają znaczny komfort zarówno dla pasażerów i jak samego kierowcy.

Warto zdecydować się na wybór oryginalnych opon marki Kia. Znacznie poprawią osiągi samochodu jak i dodadzą odpowiedni styl do pojazdu.

Na co warto zwrócić uwagę przy ocenie stanu naszych kół w pojeździe? 

  • Ciśnienie opon– bez dobrych napompowanych opon możemy mieć problem z hamowaniem na drodze, z szybszym zużywaniem się oraz z zwiększeniem zużyciem paliwa. Warto pamiętać, aby zawsze opony były z prawidłowym ciśnieniem. Dzięki temu posłużą dłużej, pomogą nam zmniejszyć zużycie paliwo oraz zagwarantować bezpieczeństwo na drodze.

 

  • Geometria kół– prawidłowa geometria kół jest wtedy, kiedy wszystkie cztery koła są równoległe względem siebie na każdej osi i są pod kątem 90 stopni. Jeżeli uważasz, że koła nie są odpowiednio wyregulowane, skontaktuj się z wybranym przez siebie dealerem marki Kia. Otrzymasz profesjonalną obsługę i w pełni odpowiednio uregulowane koła.

 

  • Rotacja opon– pomaga zminimalizować zużywanie się opon, a zwiększyć ich długość użytkowania. Prosta zamiana opon przód-tył znacznie pomoże w utrzymaniu dobrego stanu opon. Aby uzyskać wskazówki skontaktuj się z wybranym dealerem Audi.

Bezpieczeństwo w podróży to najważniejszy element. Już teraz zapisz się na przegląd lub dokładną regulację kół. 

Zapraszamy serdecznie!

_______

Kia Grudziądz
CH Alfa, ul. Chełmińska 4
📞 tel. 667 849 000